Telefonda stabil şarj nasıl yapılır?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...

Telefonda stabil şarj nasıl yapılır?

Gün geçtikçe yaygınlaşan akıllı telefonlar, hayatımızda bayağı fazla bir öneme sahiptir. Derhal her işte kullanılan bu cihazların, devamlı kullanılması telefonda doğru şarj nasıl yapılır sorusunu da beraberinde getiriyor. Şarjı bitiren uygulamalar! Özellikle belli uygulamalar, arka planda açık durumda kaldığında, telefonun şarjının çabuk bitmesine ve batarya ömrünün kısalmasına oluyor. Bunun yanında, internete bağlı uygulama ve oyunlarda gene akıllı telefonlarda şarj bitmesine etkendir. Örnek feysbuk uygulaması… Doğru şarj iyi mi olmalı? Akıllı telefonları kendi orijinal şarj aletiyle şarj etmek, maksimum verimi sağlar. Yan sanayi basit şarj cihazları kullanmak, bataryanın çabuk bitmesine ve ömrünün azalmasına neden olabilir. Şarj aleti bozulur ise orijinal şarj cihazı servislerden veya bayiden temin edilmelidir. Orijinalinin pahalı olması kısa vadede maliyetli olsa da, ilerleyen zamanlarda batarya ömrünü uzatarak batarya bozulmaların önüne geçer.

Cep telefonda şarj nasıl yapılır?

Telefonda doğru şarj nasıl yapılır? Telefonu devamlı kısa süreli şarja takıp çıkarmak, uzun solukta bataryada sorunlara sebeb olacağı için akıllı telefonun şarjının tam dolu olması sağlanmalıdır. Gene batarya bitmeden şarja takmak veya tam dolmadan şarjdan çekmek, uzun solukta batarya ömrünün kısalmasına neden olur. Telefonu şarja takılı iken kullanmak batarya ısısında artışlara niçin olur, aşırı ısıya maruz kalma telefonun pil ömrünü azaltır. Bununla birlikte dış etkenlerden kaynaklı ısınmalarda, batarya ya büyük oranda zarar verebilir, dikkat edilmeli ve cihaz korunmalıdır. Elektronik cihazlar aşırı sıcak ve soğuğa dayanamayabilirler.

Not: Android ve Apple iPhone telefonlarda, bataryaların belli bir şarj etme adeti vardır. Bundan dolayı devamlı şarja takıp çıkarmak pil ömrünü azaltacaktır ve hızlı bitmesine neden olacak. Örnek 10 dakikalığına şarja takıp çıkardınız. Burada ister 10 dakika ister 2 saat şarj da kalsa bir şarj ömrünü tüketti anlamına gelir. Bundan dolayı sık sık takıp çıkarmak doğru bir işlem değil.

Telefonda stabil şarj nasıl yapılır? YAPILAN YORUMLAR